Mantis w WordPressie – zgłoszenia do projektu

Mantis to oprogramowanie umożliwiające zgłaszanie błędów bądź modyfikacji do tworzonej lub utworzonej strony/systemu. Korzysta z niego wiele firm informatycznych. Jest to narzędzie, dzięki któremu możemy kierować swoje uwagi firmie informatycznej, która następnie rozwiązuje dane zgłoszenie bądź nie. Nie jest to narzędzie proste, dlatego warto sprawdzić rozwiązania dedykowane WordPressowi.

W repozytorium  WordPress-a nie ma wielu wtyczek o podobnej funkcjonalności do Mantisa. Większość jest przestarzała lub nie działa. Ja przetestowałem tą przestarzałą, bo działa naprawdę dobrze. Mowa o Cleverness To-Do List.

Wtyczka ostatni raz była testowana na wersji 3.6. Ostatnia aktualizacja wykonana została ponad półtora roku temu, a jednak działa. Ja testowałem ją na wersji 4.1 i nie zauważyłem żadnych problemów.

Wtyczka umożliwia dodawanie zgłoszeń (błędy, modyfikacje) oraz grupowanie ich w kategorie. Domyślnie kategorie są wyłączone. Zgłoszenia użytkowników grupowane są indywidualnie, grupowo lub globalnie. Indywidualnie – użytkownik widzi to co sam zgłosił, grupowo – czyli tylko te, które zgłosiła grupa redaktorów, globalnie – każdy widzi wszystko.

Dla każdego zgłoszenia możemy przypisać datę zakończenia prac, datę wykonania, priorytet oraz treść. Administrator ma o tyle ułatwioną sprawę, że wszystkie zgłoszenia widzi na stronie głównej kokpitu. Nie musi przechodzić do podstron, żeby je edytować. Dodatkowo otrzyma e-mail o dodaniu nowego zgłoszenia, co jeszcze bardziej ułatwia komunikację z klientem.

Wtyczka umożliwia również szerokie nadawanie uprawnień, co sprawia, że wtyczka jest dla mnie kompletna i godna polecenia.

 

You may also like...