Nightclub od TemplateMonster – nie dla minimalistów

strona

„Jaki motyw wybrać?” – to pytanie, które najczęściej pada na forum WordPress-a. Użytkownicy nie mają problemu z wyborem ładnego motywu a raczej funkcjonalnego. Szablony to nie tylko grafika, a całość mechanizmów, dzięki którym możemy zaprogramować naszą stronę na wiele sposobów. Takim szablonem jest np. Avada, która sprzedawana jest na platformie ThemeForest.

Inną platformą oferującą motywy dla WordPress-a jest TemplateMonster. Ikona wśród serwisów – od niedawna oferująca sprzedaż szablonów pod najbardziej popularny system CMS jakim jest WordPress. TemplateMonster prowadzi dość mocny marketing na naszym rynku. I widać, że chce podgonić konkurencję. Również przy mojej pomocy. Mnie zaangażowali do napisania recenzji dotyczącej szablonu, który wybrałem samodzielnie.

Wybór padł na motyw parallax o nazwie Nighclub, ponieważ nigdy takiego nie miałem. Jest on bardzo ładny, wymagający znajomości konfiguracji a przede wszystkim dobrego łącza od użytkownika. Szablon ten to w istocie potężny framework o nazwie CherryFramework, wtyczka MotoPress Content Editor oraz Cherry Parallax Plugin.

Instalacja szablonu

nightclub1Paczka zawierająca pliki szablonu oraz pliki źródłowe PSD waży blisko 550Mb! Na samym wstępie muszę się przyznać do czegoś. Nie przeczytałem dokumentacji i niestety to się na mnie zemściło! TemplateMonster stworzyło wersję polską dla CherryFramework. Jest ona zrozumiała i napisana w przystępny sposób.

Instalacja całej paczki jest banalnie prosta. Zasada jest taka, że najpierw musimy wgrać i aktywować szablon matkę o nazwie CherryFramework, wymagane wtyczki (ContactForm7 i MotoPress) a dopiero po nim wgrywamy właściwy szablon, który następnie aktywujemy.

Import danych

template_importPo zainstalowaniu wszystkich wtyczek możemy wgrać przykładowe dane. Jest to o tyle pomocne, że użytkownik może sprawdzić jak zachowuje się szablon. Mi się przydało do napisania recenzji. I tutaj również, gdy robiłem to po raz pierwszy nie zaświtało, że jednak trzeba postępować zgodnie z instrukcją. Gdy odkryłem, że CherryFramework ma własny mechanizm importu stwierdziłem, że to był ostatni raz, gdy moja ignorancja w sprawie dokumentacji miała miejsce.

W dziale CherryPlugin > Import Content mamy możliwość zaimportowania treści. W naszej paczce wszystkie dane znajdują się w katalogu sample_data. Należy wybrać wszystkie pliki a następnie zostaną one zaimportowane. To co jest na plus w tym mechanizmie to możliwość importu widżetów. Domyślnie WordPress nie ma takich możliwości.

Konfiguracja

Szablon daje nam wiele możliwość konfiguracji. Dzięki CherryFramework dostajemy takie typy wpisów jak pytania i odpowiedzi, cytaty, zespół, portfolio czy serwis. Zapewne przy projektach portali informacyjnych takie typy wpisów nie będą pasować, więc warto je wyłączyć.

Oczywiście szablon posiada mnóstwo opcji konfiguracji od slider-a do informacji o cookies-ach. Posiada on również wiele widżetów, które możemy dodać w dowolne miejsce.

Nie bez powodu szablon prosi o zainstalowaniu MotoPress-a, wtyczki odpowiedzialnej za wizualne tworzenie witryny. Bez niej, całość nie byłaby tak efektowna. Dzięki niej możemy dodawać wiele bloków, do których możemy przypisać różne widżety.

Podsumowanie

Nie ma co ukrywać, że czas szablonów, gdzie użytkownik ma podstawowe opcje mija. Użytkownicy szukają motywów w pełni konfigurowalnych, gdzie będą w stanie wykonać stronę internetową w kilka dni, jak nie godzin, kafelek po kafelku. Motywy od TemplateMonster takie rozwiązania mają. A pomysł z CherryFramework jak najbardziej trafiony.

You may also like...