WordPress 4.3 Beta 1 już na testach

WordPress 4.3 jest już gotowy do testów. Deweloperzy WordPressa skupią się teraz głównie na poprawianiu tego co jest niż dodawaniu następnych funkcji.

I tym razem brak wielkich zmian, przynajmniej dla webdeveloperów, aczkolwiek niektóre są godne uwagi.

Pierwsza z nich tyczy się edytora TinyMce. Od tej wersji jeżeli znak * stanie na początku linii zostanie zamieniony na listę punktową. Znak # spowoduje utworzenie nagłówka, a znak > utworzy cytat. Mam mieszane uczucia co do tej funkcjonalności, ale zobaczymy. Mam nadzieję, że będzie do tego hack.

Tak jak zapowiedziano, do personalizacji szablonu zostanie dodana opcja edycji menu. Mam nadzieję, że UX tego rozwiązania nie będzie tragiczny.

Wracając do UX kosmetyka tabel kokpitu z wpisami i stronami ma poprawić ich responsywność. Ważne, jeżeli tak jak ja, nie używanie aplikacji WordPressa na Androida.

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, WordPress stanie się bardziej restrykcyjny. Nie będzie można wysłać już hasła na e-mail użytkownika, dodatkowo mechanizm siły hasła będzie mocniejszy. Dodano również podpowiadanie hasła.

Ostatnia zmiana to nowy edytor edycji ikony dla strony. Od wersji 4.3 użytkownik będzie miał możliwość wgrania i dostosowania obrazka do swojego szablonu.

Wersja stabilna tego wydania zgodnie z harmonogramem zaplanowana jest na 18 sierpnia.

You may also like...

  • Szybko deweloperzy tworzą nowe wersji. Jedna za drugiej. 🙂

  • Po kiego markdown wpychają do edytora wizualnego?

  • Piotr Potrebka

    Zapewne żeby ułatwić pisanie. Jednak działanie tych funkcji może wyrządzić wiele szkód. Zobaczymy. Nie jestem na nie.